Militaararena - meelelahutuskeskus

Tel: +372 54 110 100

info@militaararena.ee

Oleme avatud

E - P: kokkuleppel ja ette helistamisel

Tutvustame sulle airsofti lähemalt!

Airsoft

Airsoft on sportiala kus osapooled lasevad üksteist airsofti relvadega, mille laskemoonaks on plastikust pallikesed. Kuulid ei ole pihta saamisel inimesele eriti ohtlikud , kuid võivad siiski tekitada lähedalt lastes avatud nahale pindmise vigastuse. Pihtasaamise tunnistamine käib aususe peale! Mängu ülesehitus ei sea mingeid piiranguid, kõik sõltub ainult teie fantaasiast ja keskonna võimalustest. Meie abiga võite muuta oma sünnipäeva, firmaürituse või puhkuse koos sõbradega meeldejäävaks ja adrenaliinirohkeks.

Kuidas asi käib?

Lihtsalt. Lahinguväljal lasevad eri osapoolte võitlejad üksteist 6mm-ste plastikkuulitega. Kui tunned või kuuled et said kuuliga pihta, siis oled ise oma kohtunik ja tunnistad ennast surnuks, andes sellest selgelt teada ka teistele võitlejatele, visates pikali või hüüdes “pihtas”/“surnud”/vms.

Peale tabamuse tunnistamist tuleb käituda kokkuleppitud reeglite järgi jäädes kas kohale või liikuda surnuna surnualale, kus kokkuleppitud aja pärast tagasi lahingusse naasta. Kui keegi võitlejatest ei suuda kinnipidada kokkuleppitud reeglitest või ei tunnista korduvalt tabamusi - tuleb sellest viivitamatult teavitada korraldajat või instruktoreid, kes võtavad kasutusele vajalikud meetmed.

On see valus ja kuidas tabamust tunnistada?

Natuke. Airsoft on siiski midagi ekstreemaporti laadset, kuid siiski ohutum kui langevarju hüpped või mägironimine. Airsofti kuuli eest pakuvad täiesti piisavat kaitset tavalised riided. Tasub kanda kindaid ja mütsi. Liiga pakse riideid kandes tuleb aga olla tähelepanelik, sest tabamust on raskem tunda (tunned vaid kerget impulsi) ja mõnikord tuleb oma pihtasaamist tunnistada ka tabamust kuuldes, kuid mitte tundes - vastasel juhul tuleks relvad panna tugevamini laskma ja tõsta kaitsevarustuse taset, muutes kogu spordi abamugavamaks kõigile.

Ohutus

Igasugune tegevusala, mis hõlmab relvi vms. Seadmeid millega võib ennast või teisi vigastada kehtib universaalne reegel - Ära näpi midagi enne kui oled saanud vastava instruktaazi. Täpselt sama tähtis on reegel - Iga instruktori antud korraldus kuuleb viivitamatult täitmisele ja ilma intruktori korralduseta ei tee sa mitte midagi! Järgi neid reegleid ja sinu ohutus on tagatud!

Relvadest

Airsofti relvad on välimuselt ja funktsionaalsuselt peaagu üks ühele kopeeritavatele pärisrelvadele. Seetõttu on airsofti võimalik kasutada sõjaväel ja politseil väljaõppe vahendina lahingute simuleerimiseks. Relvad lasevad nii üksiklaske kui ka automaatrežiimil ja salved on vahetatavad.

Meie airsoft relvad töötavad kas elektri või gaasiga.

Elektriga töötavate relvade toide tuleb töökindlatest Liitium - polümeer akudest. Aku paneb pöörlema elektrimootori ja see paneb omakorda tööle kolmest hammasrattast, vedrust, kolvist, silindrist ja düüsist koosneva kompressormehhanismi. See mehhanism paneb õhu mõjul liikuma 6mm plastikkuuli. Kuuli kiiruse määravad vedru omadused. Erinevad vedrud võivad anda 0,20g plastikkuulile väljalaskekiiruse 85 m/s kuni ulmelise 190 m/s, mida praktiliselt ei kasutata. Meie relvad lasevad 0,20g kuuliga kuni 120 m/s mida peetakse airsoftis kui spordis mugavalt ohutuks. See tähendab et kui sinu pihta lastakse paari m kaguselt või ka lähemalt, siis ei tekita see sulle püsivaid kehavigastusi ning mis iganes haavad või verevalumid paranevad ilma tõsisemate armide või deformatsioonideta.

Gaasiga töötavaid airsofti relvi toidab tavaliselt kas Propaani reservuaar või co2 kapsel salve sees. Tihti liigutab gaas ka relva lukku või püstoli kelku, et tekitada realistlikku tagasilöögi tunnet. Väljalaskekiirus on sarnane elektriga töötavatele relvadele ja lastakse ainult plastikust kuule!